Úvod do technologií

WiFi 2,4 GHzwi-fi

WiFi technologie na kmitočtu 2.4GHz patří k nejrozšířenějšímu způsobu šíření internetu v domácnostech. Důvody jsou jednoduché. Pomocí technologie WiFi, která je podstatně levnější než WiFi 5GHz, o které se zmíníme níže, se dnes připojují především domácnosti.

Access Point – Přístupový Bod umožní, aby byl signál doručen do PC anebo notebooku doručen vzduchem po bytě zákazníka. Pokud je možné kabel použít,je toto řešení asi tím nejideálnějším. Jsou ale i případy, kdy zákazník nechce buď z technického anebo estetického důvodu instalovat, potom je využito bezdrátové šíření. AP  vysílá signál, který je zachytitelný klientským adaptérem, buď integrovaným nebo umístěným vedle PC.

5 GHz

Jedná se o technologii pracující takřka na stejném principu jako WiFi 2.4GHz, jen na vyšším kmitočtu, a proto nedochází v tomto pásmu k takovému rušení . Také tato technologie propustí více dat . Instalace antény s přímou viditelností na vysílací bod. Posléze kabelem do PC, switche  či bezdrátového  vykrytí bytu či domu pomocí 2.4GHz.

Výhody:

  1. Vyšší přenosová rychlost
  2. Menší rušení
  3. Kvalitnější přenos dat