Zabezpečovací technika

EZS a CCTV

EZS

Ústředny

Ústředny PARADOX tvoří čtyři výrobkové řady značek ESPRIT, SPECTRA SP, MAGELLAN a DIGIPLEX EVO.
Sortiment ústředen PARADOX se vyznačují jednoduchým ovládáním a lze je dobře využít pro řešení nejrůznějších aplikací od menších objektů až po rozsáhlé budovy se složitým vnitřním uspořádáním.

Konfigurace ústředen  je společná všem ústřednám PARADOX. Jednotlivé typové řady pak nabízejí podstatná rozšíření.


Komunikace

Komunikační prostředky zajišťují přenos informací mezi bezpečnostním systémem a uživatelem nebo profesionální službou (instalační firma, monitorovací stanice). K přenosu informací slouží pevná telefonní linka, pásmo GSM nebo internet (LAN, WAN). Při jednosměrném přenosu jsou informace směřovány od systému k příjemci, Obousměrný přenos poskytuje uživateli možnost ovládat pomocí komunikátoru vybrané funkce systému nebo i připojená zařízení.
Nabídka komunikátorů obsahuje digitální a hlasové komunikátory připojené na telefonní linky, GSM brány a pagery, systémové moduly k ústřednám PARADOX.

CCTV

Kamerové systémy, zabezpečení, CCTV, webové kamery

Bezpečnostní kamery se dnes používají pro sledování nejrůznějších objektů a pozemků, k zabezpečení bank, muzeí, galerií, benzinových pump, parkovišť, letišť a v mnoha jiných zabezpečovacích aplikacích. Kamerové systémy jsou využívány přizabezpečení vnějších i vnitřních prostor, k zabezpečení velkých firemních objektů nebo v soukromé sféře (např. zabezpečenírodinného domu pomocí videovrátného). Často jsou bezpečnostní kamery nasazovány jako doplněk klasické EZS, čímž se zjednodušuje a zefektivňuje zabezpečení objektu.

Webové kamery se s technickým pokrokem zejména v oblasti přenosových sítí a v oblasti digitalizace videosignálu se začínají prosazovat stále více. V pouzdře webové kamery je kromě standardní analogové videokamery integrován též videoserver, který zajišťuje digitalizaci a komprimaci videosignálu a připojení videokamery k počítačové síti. IP-kamery mají implementované webové stránky, které umožňují sledovat obraz z webové kamery z kteréhokoliv místa v síti (LAN / Internet) pomocí standardního webovského prohlížeče (Internet Explorer). Webové kamery jsou proto využívány mimo jiné pro videomonitoring azabezpečení vzdálených objektů.

Webové kamery je nutné odlišovat od tzv. web-kamer nebo web-camů, které se prodávají za pár stovek v elektro obchodech. Tyto web-kamery nemají vestavěný videoserver a pro jejich připojení k síti je potřeba počítač vybavený videokartou nebo USB rozhraním a aplikačním software.

Standardní bezpečnostní kamery jsou obvykle vybaveny snímacím prvkem CCD, lacinější low-end kamery využívají CMOS čip. Díky technickému pokroku v oblasti vývoje CCD obrazových prvků jsou dříve vyhradně používané černobílé bezpečnostní kamery postupně nahrazovány kamerami barevnými.

Nabízíme kompletní sortiment techniky pro CCTV kamerové systémy. Kromě již zmíněných kamer a videorekordérů to jsou mimo jiné tyto komponenty: objektivy, džáky, kamerové kryty, polohovací hlavice, video přepínače, kvadrátory, multiplexery, pojítka pro radiový přenos videosignálu, převodníky pro přenos videosignálu po krouceném páru (symetrickém vedení), převodníky pro přenos po optickém vlákně, detektory pohybu, videozesilovače, videodistributory, webové videoservery, černobílé a barevné videomonitory, LCD monitory, zpětná videozrcátka do vozidel, domovní videotelefony, BNC konektory, koaxiální kabely aj. včetně projektových prací a instalace systému.

Analogové kamery

Kamery slouží k monitorování určeného prostoru. Nabízíme dostatečně rozmanitý sortiment barevných kamer standardních (Box), kompaktních s integrovaným IR přísvitem (Bullet) a kopulových (Fixed Dome). Nabídka pokrývá rozsah od cenově příznivých kamer s kvalitním obrazem a možnostmi základního nastavení až po kamery s širokou škálou snadno nastavitelných špičkových funkcí a použitím i za komplikovaných světelných podmínek při zachování vysoké kvality obrazu. Pro náročné aplikace doporučujeme použití kamer s mechanickým IR filtrem, funkcí zvýšené citlivosti snímače (Sense Up) a digitální redukce šumu.

Instalace kamerových a dohledových center pro firmy a státní instituce.

  • monitoring pohybu materiálu a zaměstnanců
  • monitoring věřejných prostor
  • sledování provozu na čerpacích stanicích
  • sledování provozu po komunikacích

Hlavním zařízením pro kamerové systémy je VIDEO. Toto zařízení může zaznamenávat v reálném čase až 16 kamerových vstupů (minimum 4 vstupy). Videa se obsluhují pomocí monitoru a ovládacího panelu na videu nebo SW nainstalovaném na PC.
Kamery jsou založené na přenosu video signálu normou PAL s 520TV řádky nebo je možné použít tzv. IP kamery s rozlišením až 5 Mpix.

IP kamery

Ucelený a logicky strukturovaný sortiment od renomovaného výrobce IP dohledových systému ACTi zahrnuje nabídku všech typů IP kamer od Cube (kostka) a standardních Box přes kompaktní s integrovaným IR přísvitem po půlkulové Fixed Dome kamery. Technickým vrcholem jsou vysokorychlostně polohovatelné kamery s transfokátorem (zoom) Speed Dome. V nabídce nechybí ani video servery a dekodér. Výrobky mají vysokou technickou úroveň i kvalitu zpracování jak po stránce elektronické tak i mechanické. Všechny kamery obsahují vestavěný webserver pro snadnou konfiguraci, duální kompresi videa MPEG-4/MJPEG a obousměrný přenos zvuku. Jednotlivé modely se liší obrazovým rozlišením VGA, D1 nebo Megapixel. Pro náročné aplikace doporučujeme použití kamer s mechanickým IR filtrem. Pro zpracování a záznam obrazu je určený software NVR Professional, který je zdarma součástí každého výrobku. NVR Professional umožňuje vybudovat integrovaný kamerový systém o rozsahu až 64 IP kamer ACTi a plně podporuje nejen základní, ale i všechny pokročilé funkce.

Doplňky a příslušenství CCTV

U nás naleznete všechny potřebné doplňky ke kamerovému systému, od pevných až po varifokální objektivy, vyhřívané venkovní kryty kamer s možností větrání, vnitřní kamerové konzoly, adaptéry pro uchycení kamerových krytů na sloupy a potřebnou kabeláž s příslušenstvím od BNC konektorů po konektorové redukce.

Kontrola vstupu – access control

Vstupní systémy zajišťují kontrolu přístupu (ACCESS CONTROL) a to jak autonomně tak systémově. Pomocí přístupového systému je regulován pohyb osob v objektu v souladu s jejich oprávněním (vstup do konkrétních dveří v definovaných časových oknech). Pro jednotlivé dveře zařazené k registraci a ovládání vstupu je nutné vytvořit v systému „přístupový bod“ se čtečkou a elektromechanickým zámkem.