EZS

Základem

elektronického zabezpečovacího systému ( EZS ) je vyhodnocení nežádoucího pohybu ve střeženém prostoru a přenesení informace majiteli objektu, bytu, rodinného domu, … . Informace mohou být přenášeny na PCO ( pult centrální ochrany) s nepřetržitou monitorovací službou a výjezdní skupinou anebo lze poplachové stavy přenášet přímo na mobil prostřednictvím SMS anebo hlasovou zprávou. Majitel objektu je okamžitě informován o poplachu a může na poplach reagovat a snížit rizika spojená s napadením objektu.

EZS může majitele informovat o události různými způsoby

EZS jsou učeny k monitorování

Celý zabezpečovací systém lze jednoduše ovládat

Ústředny

Ústředny PARADOX tvoří čtyři výrobkové řady značek ESPRIT, SPECTRA SP, MAGELLAN a DIGIPLEX EVO. Sortiment ústředen PARADOX se vyznačují jednoduchým ovládáním a lze je dobře využít pro řešení nejrůznějších aplikací od menších objektů až po rozsáhlé budovy se složitým vnitřním uspořádáním. Konfigurace ústředen  je společná všem ústřednám PARADOX. Jednotlivé typové řady pak nabízejí podstatná rozšíření.

Komunikační prostředky

zajišťují přenos informací mezi bezpečnostním systémem a uživatelem nebo profesionální službou (instalační firma, monitorovací stanice). K přenosu informací slouží pevná telefonní linka, pásmo GSM nebo internet (LAN, WAN). Při jednosměrném přenosu jsou informace směřovány od systému k příjemci, Obousměrný přenos poskytuje uživateli možnost ovládat pomocí komunikátoru vybrané funkce systému nebo i připojená zařízení. Nabídka komunikátorů obsahuje digitální a hlasové komunikátory připojené na telefonní linky, GSM brány a pagery, systémové moduly k ústřednám PARADOX.