Technologie

Instalace bezdrátového připojení

Pro připojení k Internetu je potřeba na Váš dům nainstalovat přijímací zařízení s anténou. Následně je nutné provést natažení datového kabelu mezi přijímačem a koncovým bodem. Koncový bod je zakončení kabelu pomocí konektoru RJ-45, kam lze následně připojit počítač, případně jiný síťový prvek (switch, wifi router atd.) Požadujete-li bezdrátového připojení po celém domě, jsme schopni požadavek zajistit dodávkou WiFi routeru spolu s jeho konfigurací.

Instalace obsahuje

 • konzultace se zákazníkem, vysvětlení postupů, podmínek připojení, cenové náročnosti atd.
  připevnění přijímacího zařízení na pevnou část domu – fasáda, balkon, komín, …
  protažení kabelu do domu – zde je postup velmi individuální, jelikož každý dům je jiný
  oživení přijímacího zařízení, směrování antény a nastavení parametrů pro příjem signálu
  v případě dodávky WiFi routeru zapojení a nastavení WiFi sítě a připojení notebooků, tanletů a mobilních telefonů
  test rychlosti a kvality spojení na našem servisním počítači a poté i na počítači zákazníka
  sepsání smlouvy, vysvětlení náležitostí využívání připojení k Internetu

Instalace optického připojení

Jedná se o nejmodernější a nejspolehlivější připojení k internetu. Do domu je zaveden optický kabel, který umožní vysokorychlostní internet včetně dalších jedinečných služeb jako například IPTV televize. Ve vaší nemovitosti zřídíme koncový bod přivedením kabelu z našeho datového rozvaděče. Koncovým bodem označujeme zakončení kabelu pomocí konektoru RJ-45, kam lze následně připojit počítač, případně jiný síťový prvek (switch, WiFi router atd.) Požadujete-li bezdrátového připojení po celém domě, jsme schopni požadavek zajistit dodávkou WiFi routeru spolu s jeho konfigurací.

Instalace obsahuje

konzultace se zákazníkem, vysvětlení postupů, podmínek připojení, cenové náročnosti atd.
protažení kabelu do nemovitosti se provádí  po komunikaci s majitelem nemovitosti a možností využít stávající trasy již instalované kabeláže
v případě dodávky WiFi routeru zapojení a nastavení WiFi sítě a připojení notebooků, tanletů a mobilních telefonů
test rychlosti a kvality spojení na našem servisním počítači a poté i na počítači zákazníka
sepsání smlouvy, vysvětlení náležitostí využívání připojení k Internetu

Pevný DSL internet

VDSL neboli vysokorychlostní DSL připojení je momentálně nejlepší volbou, pokud se do vaší domácnosti ještě nedostala optická vlákna. VDSL2 je nejrozšířenější připojení v Evropě a je dostupné také až 99 % České republiky. Rozhraní dovoluje tomuto datovému toku rychlosti až 250 Mbit/s. Oproti tomu optická kabeláž nabízí rychlost až 1000 Mbit/s. Už 20 Mbit/s se považuje za rychlý internet a cokoliv co je nad 250 Mbit/s obyčejně domácnost ani nevyužije. Takové připojení se hodí spíše do institucí a firem. Internet přes optický kabel ještě není zdaleka tak dostupný jako DSL připojení. Doporučujeme proto nejdříve ověřit dostupnost ve vaší lokalitě. Rádi toto ověření za Vás provedeme.

Instalace obsahuje

Využijeme kabely pevné linky, kterou již doma máte nataženu. Výjimkou jsou případy, kdy budete mít zájem chybějící kabeláž do domu dovést, případně obnovit poškozenou kabeláž. Pokud si nejste jisti, zda jsou u vás kabely dostupné kontaktujte nás. Zajistíme technika, který situaci na místě prověří a navrhne řešení. Před připojením DSL bude nutné vedení opravit/obnovit, což může vyžadovat nějakou investici.